برخی از بازاریابان عجله می کنند و کلمات کلیدی را بی دقت انتخاب می کنند تا رتبه بندی طبیعی موتورهای جستجو را بدست آورند. این افراد در تحقیق و تجزیه و تحلیل صرفه جویی می کنند، یا صرفاً نادیده می گیرند که آیا کلمه کلیدی ارزش دنبال کردن را دارد یا خیر.

اگر به خوبی در جستجوی سئو و کلمات کلیدی تحقیق کنید و به طور مداوم محتوای آنلاین تولید کنید، در نهایت رتبه بندی خواهید شد (محتوا با الگوریتم های موتور جستجو مطابقت دارد). با این حال، شما همیشه در معرض خطر تضعیف استراتژی سئوی خود برای برندسازی، تبدیل و غیره هستید. (و توانایی کسب و کار شما برای دریافت سهم مناسب خود از ترافیک مرتبط از موتورهای جستجو).

تا جایی که زمان و مهارت شما اجازه می دهد، باید در هر محتوای آنلاینی که تولید و توزیع می کنید، سؤالات و عوامل زیر را در نظر بگیرید که بر بازاریابی محتوا و سئو تأثیر می گذارد.

آیا کلمه کلیدی واقعاً با کاری که شرکت شما انجام می دهد یا چه کسی را هدف قرار می دهید مطابقت دارد؟ سال‌ها پیش، شخصی به من گفت که می‌خواهد رتبه‌بندی موتور جستجوی خود را برای عبارت «تجارت الکترونیک» افزایش دهد. اصلاً به ذهنش خطور نمی کرد که این جمله ممکن است کمی کلی باشد. در آن صورت، آن شخص باید «تجارت الکترونیک» را به عنوان بخشی از یک عبارت کلیدی، مانند «ارائه‌دهنده راه‌حل‌های تجارت الکترونیک» در نظر می‌گرفت.

با این حال، به یاد داشته باشید که کلمات کلیدی که انتخاب می کنید باید بخشی طبیعی از آنچه در مورد آن می نویسید به نظر برسند. همچنین، به یاد داشته باشید که املا می تواند تفاوت ایجاد کند.

جستجوی پولی، که شامل خرید تبلیغات در یک موتور جستجو می‌شود، منبع دیگری برای تحقیق کلمات کلیدی است که ممکن است کسب‌وکار شما قبلاً به آن دسترسی داشته باشد. اما بسیاری از شرکت ها از نتیجه جستجوی پولی راضی هستند و دیگر به سئو متوسل نمی شوند و این کار ضرر می کند. اگر یک کلمه کلیدی را از طریق جستجوی پولی خریداری می کنید، هنوز باید مطمئن شوید که یک گزینه مناسب برای سئو و بازاریابی محتوا است.

برای مثال، یک خرده فروش تخصصی بزرگ ممکن است روی عبارت کلیدی «ماشین ظرفشویی جنرال الکتریک» سرمایه گذاری کند. اگر این عبارت به دلیل نرخ تبدیل جستجوی پولی قابل قبول نتایجی را ایجاد کند، ممکن است ارزش دنبال کردن در سئو را داشته باشد.

مطمئناً، شما می توانید برای رسیدن به بالای لیست نتایج پولی هزینه کنید و نمی توانید به راحتی به رتبه های طبیعی بالا در موتورهای جستجو دست پیدا کنید. اما، اگر برای کلمات کلیدی هزینه می کنید، این باید نشانه ای باشد که باید به استراتژی SEO خود توجه کنید. هدف فقط این نیست که به اندازه کافی رتبه بندی کنید که بتوانید از پرداخت برای کلمات کلیدی خودداری کنید. بسته به نرخ تبدیل و اهداف بازگشت سرمایه، ممکن است بخواهید یک کلمه کلیدی را هم در جستجوی ارگانیک و هم در جستجوی پولی نگه دارید.

می‌توانید با ارائه مثال‌ها و دیدگاه‌های جدید، محتوای خارق‌العاده‌ای بنویسید که جزئیات زیادی در مورد یک موضوع خاص داشته باشد. اما باید استراتژیک ترین عبارات کلیدی خود را در آن بگنجانید. با یک بار ذکر عبارت مورد نظر در پاراگراف سیزدهم از پانزده پاراگراف نمی توان نتیجه خوبی به دست آورد.

“قوانین” چگالی کلمه کلیدی برای مدت طولانی مورد بحث بوده است. اما یکی از اولویت های اصلی شما باید همیشه جستجوی فرصت های طبیعی برای ذکر کلمات کلیدی باشد. اگر از کلمه کلیدی مورد نظر خود هر ۱۵۰ تا ۲۰۰ کلمه یک بار استفاده می کنید، احتمالاً در مسیر درستی هستید. اگر بیشتر از آن استفاده می کنید، دیگر لازم نیست نگران باشید، تا زمانی که به نظر نمی رسد که کلمه کلیدی را به اجبار وارد جایی کرده اید که لزوماً به آن تعلق ندارد. همیشه می توانید پس از اطمینان از رتبه خود تعداد دفعات استفاده از کلمه کلیدی مورد نظر خود را کاهش دهید.

وقتی به نتایج تجزیه و تحلیل وب سایت خود نگاه می کنید، باید داده های کلمات کلیدی زیادی را مشاهده کنید. شما می‌توانید به روش‌های مختلف، از جمله تجزیه و تحلیل کلیدواژه‌های برتر مورد استفاده برای دسترسی به وب‌سایت یا بینش‌هایی در مورد آنچه کاربران در سایت شما جستجو می‌کنند، پس از ورود به سیستم، بررسی کنید. برای مثال، ممکن است شخصی در جستجوی عبارت وام ساخت و ساز باشد، اما همین عبارت ممکن است او را به جستجوی گزینه هایی مانند «شرایط وام ساخت» یا «اعتبار وام ساخت و ساز» سوق دهد. علاوه بر این، ممکن است لازم باشد استراتژی محتوای خود را طوری تنظیم کنید که کلمات کلیدی جدید را در صفحات جدید یا موجود قرار دهد.

محتوای جدید و موجود که با معیارهای سئو تولید شده است می تواند منجر به ظهور طیف گسترده ای از کلمات کلیدی و عبارات مرتبط شود. به عنوان مثال، ممکن است در ابتدا کلمه کلیدی “لپ تاپ” را برای یک مورد هدف قرار داده باشید. اما نحوه نوشتن محتوای خود می تواند چند کلمه کلیدی دیگر مانند “خرید لپ تاپ” ایجاد کند. شما خودتان می توانید با نشان دادن رشد ترافیک موتورهای جستجو برای این کلمات کلیدی، بازدید از صفحه و موارد دیگر از این تاثیر بهره مند شوید.

وقتی شروع به نوشتن می کنید، خوب است بدانید که در موضوعی که پوشش می دهید چقدر رتبه خوبی دارید. آیا شما جزو 10، 20، 30، یا بالای گروه و 199 برتر هستید؟ برای دسته بندی اطلاعات رتبه بندی می توان از ابزارهایی مانند Web Q یا Maze استفاده کرد.